77-330 Czarne
ul. Kolejowa 14
CZARNEŃSKIE CENTRUM KULTURY zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony internetowej WWW.CCKCZARNE.PL.
Strona internetowa jest w pełni zgodna z załącznikiem do ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Dokumenty archiwalne opublikowane na stronie przed 23 września 2018 r. nie są dostępne. Nie mamy prawnego obowiązku dostosowywania tych dokumentów. Jeżeli potrzebujesz dostępu do nich skontaktuj się z nami i wskaż dokładnie, które z nich potrzebujesz i jak powinniśmy je dostosować.
Zapewnienie dostępności elementów wymienionych powyżej oznacza bardzo wysokie koszty, które oceniliśmy jako nadmierne obciążenie opisane w ustawie o dostępności cyfrowej. Pracujemy nad stopniowym usuwaniem barier.
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).
Oprócz standardowych skrótów klawiszowych dodaliśmy szybkie przejścia do głównych elementów strony za pomocą przycisku „TAB”.
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do MARZENA KACZMARSKA - mejlowo DKCZARNE@WP.PL lub telefonicznie 796 587 515.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do naszej placówki:
Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Czarneńskie Centrum Kultury, ul. Kolejowa 14, 77-330 Czarne.
Czarneńskie Centrum Kultury prowadzi swoją działalność na bazie 12 obiektów znajdujących się na terenie miasta i wsi . Dom Kultury w Czarnem, Biblioteka Publiczna w Czarnem, świetlice wiejskie w Nadziejewie, Bińczu, Krzemieniewie, Sierpowie, Domisław, Kijno, Sokole, to placówki w których działalność prowadzona jest na parterze, Obiekty te nie posiadają barier architektonicznych, szerokość korytarzy, toalet i drzwi dostosowane są do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. (właściwa szerokość, pochwyty i właściwa armatura w toaletach, bez progów i różnych wysokości podłoża). Filia Biblioteki w Wyczechach jest budynkiem dwukondygnacyjnym wyposażonym w dźwig platformowy dla niepełnosprawnych., właściwą armaturę i pochwyty w toaletach, odpowiednia szerokość w drzwiach, bez progów i różnych wysokości podłoża. Przy każdym z wymienionych obiektów znajdują się parkingi z oznaczeniem dla osób z niepełnosprawnościami. Niestety dwa obiekty Czarneńskiego Centrum Kultury na terenie wiejskim tj. świetlice wiejskie w Raciniewie, Biernatce posiadają bariery architektoniczne do obiektów prowadzą schody bez podjazdów. Są to obiekty przeznaczone do modernizacji i m.in. likwidacji barier architektonicznych.
Strona internetowa Czarneńskiego Centrum Kultury została dostosowana dla osób niewidzących i niesłyszących , niestety nie mamy możliwości skorzystania z pomocy tłumacza języka migowego w kontakcie z podmiotem za pośrednictwem strony internetowe. Biblioteki w Czarnem i w Wyczechach zostały wyposażone w urządzenia i oprogramowanie wspomagające osoby niewidome i słabowidzące ( urządzenia lektorskie, programy udźwiękawiające i powiększające a także syntezatory mowy itp. )
Dzieje chemii i przemysłu chemicznego biegną dalej naprzód! W tej dziedzinie nie ma ani stacji końcowej, ani stanu nasycenia, ani skrzepnięcia fali wielkiej ewolucji.
77-330 Czarne
ul. Kolejowa 14