Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Galeria

Ikona facebook Ikona Instagram Ikona BIP

FILIA BIBLIOTEKI W WYCZECHACH

FILIA BIBLIOTEKI W WYCZECHACH

 

 

  

 

Czarneńskie Centrum Kultury w Czarnem w czerwcu 2017 r. złożyło wniosek o dofinansowanie zadania w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 "Infrastruktura Bibliotek 2016 - 2020" do konkursu ogłoszonego przez Instytut Książki na zadanie inwestycyjne pod nazwą "Budowa i wyposażenie filii biblioteki w Wyczechach wraz z zagospodarowaniem terenu". Wniosek został oceniony pozytywnie i otrzymał dofinansowanie, a 26 października 2017 r. została podpisana umowa pomiedzy Czarneńskim Centrum Kultury a Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację powyższego zadania. Inwestycja została wykonana w 2018 r. , a Filia Biblioteki w Wyczechach została otwarta w grudniu.

               Zadanie inwestycyjne pod nazwą "Budowa i wyposażenie Filii Biblioteki w Wyczechach wraz z zagospodarowaniem terenu" zostało zrealizowane zgodnie z założeniami. Wybudowano obiekt, składajacy się z pomieszczeń przeznaczonych na działalnosć biblioteczną, kulturalną, multimedialną, informatyczną i szkoleniową. Nowo powstały obiekt wyposażono w meble i urządzenia dostosowane do różnych grup wiekowych oraz użytkowników specjalnych  (niepełnosprawnych). Filia jest wyposażona w technologie służące podnoszeniu kompetencji informatycznych i automatyzacji pracy, czyli w sprzęt komputerowyi Internet o wymaganych parametrach, a takze zintegrowany system biblioteczny MAK+. Obiekt posiada również niezbędne pomieszczenia magazynowe i socjalne. Całość bez barier architektonicznych. Z uwagi na dwukondygnacyjność budynku, zamontowany został dźwig platformowy dla osób niepełnosprawnych. Na parterze obiektu znajduje się sala wielofunkcyjna wraz  z zapleczem kuchennym i pomieszczeniami pomocniczymi, służąca promocji literatury i czytelnictwa  ( spotkania edukacyjne, warsztaty literackie, promocje książek, pokazy, wystawy i inne), a taże imprezom i działalności sprzyjającej partnerstwu społeczno - publicznemu Filii Biblioteki w Wyczechach. Zagospodarowano teren na zewnątrz budynku. Wybudowano także amfiteatr z zadaszoną widownią i wiatą magazynową, która umożliwia organizację imprez plenerowych, bez wzgledu na warunki atmosferyczne.

   Całkowita wartośc zadania to kwota 3.364,000,00 zł z czego dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego to kwota 1.484,659 zł. Całkowita powierzchnia uzytkowa budynku Filii i amfiteatru stanowi 1.729m2.

 

 

 

 

 

 

Data dodania: 2017-01-12 21:26:19
Data edycji: 2022-01-03 16:54:31
Ilość wyświetleń: 4506

Przetargi

Przejdź

Multimedia

Przejdź

Galeria

Przejdź

ŚWIETLICE WIEJSKIE

Przejdź

Nasi Partnerzy

Dzieje chemii i przemysłu chemicznego biegną dalej naprzód! W tej dziedzinie nie ma ani stacji końcowej, ani stanu nasycenia, ani skrzepnięcia fali wielkiej ewolucji.

Eugeniusz Kwiatkowski
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Wysoki kontrast
Wysoki kontrast
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Resetuj ustawienia
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej